Nawigacja

Mezotelioma (mesothelioma) - metody leczenia

Zamieszczono: 16 styczeń

Leczenie międzybłoniaka opłucnej jest niezwykle skomplikowane i niezmiernie rzadko przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Głównym powodem jest umiejscowienie i rozległość nowotworu w wyniku czego jego całkowite wycięcie nie jest możliwe. Niezależnie od wybranej metody leczenia i osiągniętych wyników przynosi ona ulgę i poprawia jakość życia chorego.

Pleurektomia

Jest to zabieg paliatywny, który przynosi chwilową ulgę, lecz nie leczy. Ma za zadanie zmniejszyć ból i duszność, które spowodowane są gromadzeniem się płynu. Podczas zabiegu usuwa się część opłucnej, niekiedy wraz z przylegającymi tkankami.

Pneumonektomia

Jest to zabieg polegający na usunięciu tkanki nowotworowej wraz z płucem.

Radioterapia

Jest to zabieg paliatywny wykonywany przed zabiegami operacyjnymi w celu zmniejszenia guza.Wykonywana jest również jako forma zapobiegania wznowom choroby po zabiegach chirurgicznych.

Chemioterapia

Jest to terapia wielolekowa - (cisplatyna, doksorubicyna, bleomycyna, mitoxantron) lub (gemcytabina, cisplatyna).

Co to za strona?

Miejsce w którym możesz poznać nowotwór jakim jest mezotelioma trochę bliżej. Na naszym blogu znajdziesz informacje czym jest mezotelioma (mesothelioma), jakie są czynniki predysponujące do zachorowania, zapoznacie się z metodami leczenia, a także typami tego nowotworu.

Sieć blogów

Jesteśmy stroną wyróżnioną w sieci blogów tematycznych 1oo.pl. Gorąco polecamy zainstalować aplikację Dropbox.

Kanał Informacyjny

Zasubskrybuj nasz kanał RSS